Spotkanie dla praktyków

Utworzono: wtorek, 30, październik 2012 10:58

Komputerowe wspomaganie zarządzania aparaturą pomiarową laboratorium w praktyce.

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu poświęconemu możliwościom komputerowego wspomagania procesów zarządzania aparaturą kontrolno-pomiarową. Będzie ono okazją do zapoznania się z praktycznymi rozwiązaniami problemów pojawiających się w codziennej praktyce laboratoriów, na przykładzie modelu dostępnego w ofercie Prolab-3. Zaprezentowane zostanie jak, uwzględniając wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025, w sposób prosty i intuicyjny zapanować nad dokumentacją aparatury, jej rozmieszczeniem i oznakowaniem, planem oraz historią zdarzeń z nią związanych, oszczędzając przy tym czas i papier. Pozwoli także uczestnikom na próbę samodzielnej pracy z systemem na bazie dostępu do 90-dniowej wersji Demo. Przewidziana jest także praktyczna niespodzianka.

Spotkanie to otwiera cykl który, na przykładzie systemu LIMS Prolab-3, przybliży Państwu praktyczne możliwości wykorzystania rozwiązań informatycznych do usprawniania różnych aspektów funkcjonowania laboratorium. Poszczególne spotkania ukierunkowane będą tematycznie tak, aby prezentowane modele pokazały uczestnikom jak usprawnić swoje stanowisko pracy.

Spotkania organizowane będą w siedzibie firmy Inform-Tech (Kliknij tutaj aby sprawdzić dane adresowe naszej firmy oraz wyznaczyć trasę dojazdu.). Tematyka kolejnych spotkań dostosowywana będzie do Państwa sugestii i oczekiwań. Terminy i tematy spotkań ogłaszane będą na stronie głównej naszej witryny oraz w dziale "Co nowego? -> Wydarzenia". Zgłoszenia zainteresowanych można przesłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (Prosimy o podanie imienia i nazwiska, nazwę firmy, stanowisko oraz numer telefonu). Udział w spotkaniu można również zgłosić poprzez formularz, który znajduje się poniżej. Uczestnictwo w spotkaniach jest nieodpłatne.

prezentacja

Program spotkania - 5 grudnia 2012r.

"Komputerowe wspomaganie zarządzania aparaturą pomiarową laboratorium w praktyce."
10:00-10:30 Otwarcie spotkania - wprowadzenie
10:30-11:30 Prezentacja rozwiązania Prolab-3
11:30-12:00 Przerwa
12:00-13:30 Praktyczne zastosowanie oparte o przykładowy model zarządzania aparaturą kontrolno-pomiarową
13:30-14:00 Podsumowanie
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian do programu spotkania.

Na życzenie uczestników, po zakończonym spotkaniu odbędą się praktyczne prezentacje systemu LIMS oraz rozmowa z naszymi konsultantami.